Gitti pepittonun yarısı - Sünnet


Merhabaaaa günlükçümmmm... Wallahi paslanmışım, ne yazayım bilemedim. Gerçi bakıyorum da blogdaşlarıma, pek te farklı değiller benden, sayfaların köşelerinden örümcek ağları sarkıyor :)  Sana daha önce de bahsetmiştim, cep telefonuyla fotoğraf çekip, görüntüyü düzenleyip anında paylaşabildiğimiz platformlar var, bilgisayarı aradan çıkardık, o yüzden de seni yavaş yavaş terk ettim, sende yaşlandın, yavaş kaldın, saldın kendini tatlım yaaa... Sünnet hadisesini de yazayım, belki birine faydası dokunur dedim ama üstünden aylaaarr geçti. Ne oldu bitti ben de unuttum... Bende yaşlandım tatlım yaa... Elimde koca makina Duruşun peşinde koşar, aynı gün sana anlatırdım, en görkemli günlerimizdi seninle... 
Neyse konumuzzz 
neydiiii 
hıh 
pipi.

Önce hastaneden randevu ve bir ön bilgi aldık, anestezi olmasın, istedim ama 'hafif bir uyku hali oluyor tam olarak anestezi değil' dendi, günü geldiğinde Gebze'ye gittik , testler yapıldı, kan testinde çok uğraştık, Demir kilolu olduğu için damar bulmakta çok zorlandılar, çok ağlattılar, neyse ayaktan kan alındı ama bozuldum tabiki, çünkü çocuğuma ancak ben 'şişman' diyebilirdim.
Sonra çocuk doktoru gördü ama hafif bir geniz akıntısı olduğunu narkoz vermenin sakıncalı olduğunu söyledi. iptal. İlaçlarımızı alıp evimize geri döndük.

İyileştik tekrar toplanıp gittik, Ameliyat pozisyonu aldık, aç bekletmek durumundayız, giderek daha çok huysuzlanmaya başladı Demir, gerildik hepimiz ama çocuk dr.u yine onay vermedi, zaten anestezi istemediğimizi tekrar söyledik, uyutmadan yapın dedik, ısrar ettik, ama istemediler lokal yapmayı, tercih etmiyorlar sanıyorum, hala kafamızda soru işareti var, anlayamadık nedenini. 


Biraz da sinrili bir ruh haliyle İstanbula dönüp, Demir' e hamileyken gittiğim hastaneden ertesi güne rand. alıp ertesi sabah götürdük, lokal mi genel mi anestezi istediğimizi bize sordular, lokal istedik.

Demiri kucağımızdan aldılar, yanına tablet ve bir adet lolipop verdik, yolluk yapsın dedik, 20 dk oldumu tam hatırlayamadım şimdi, geçmiş gün, bittiiiii diye yine getirip kucağımıza verdiler. Sevindik. Öptük, ağlamış gözler yaşlı yaşlı. 

Evde öğlene kadar ağladı kucağımızda gezdirdik, sonra unuttu, uyudu biraz, yengeç gibi yan yan yürüyerek gezdi evde, akşam üstü de aldık dışarı çıkardık, pusetinde gezdi hava aldı, böyle bitirdik günü. 

Bize, çocuğun bezleniyor oluşu aslında avantajdır, temizliğini yapıp bezini sarın, pipi sabitlendiği için canı yanmaz hareket ederken dedi dr. Yine de ilk günler şöyle bir yönteme başvurdum bezlerken, köpük bardakları biliyoruz dimi günlükçüm, ortasından ikiye ayırıp iki tarafı delik silindir kısmı, bezlerken pipinin etrafına yerleştirp bezini taktım, yara kısmı beze değmemiş oldu, bir kaç gün sonra kullanmadan bezledim zaten. Yöntem tabiki bana malum olmadı, google a sordum. 

Böyle atlattık blogcum, plavımızı yedik, ataerkil toplumumuz, bir çocuğun erkek olma töreninde bizden neyi yapmamızı bekliyorsa, eksiksiz olarak tamamladık, önümüzdeki levellara bakıyoruz...

6 yorum:

 • sevda s. diyor:
  28 Nisan 2014 13:44

  Maşallah ne kadar büyümüş Demir :)

 • Ayla diyor:
  28 Nisan 2014 21:50

  Allah daha nice nice güzel günlerini görmeyi nasip etsin.Demir'i en son bebeklik fotoğrafını görmüştüm karşımda birden delikanlı çıkınca şaşırdım. Gerçekten zaman çok çabuk geçiyor...

 • annesiningülü diyor:
  29 Nisan 2014 15:55

  benden de örümcek ağları sarkıyor :)
  yazıyorum arada bir ;)
  damatlık hallerini de görelim inşallah :)
  tabi damatlık olmadan önce bu halleri ile bir görüşelim :D

 • Aysun ercan karakaş diyor:
  29 Nisan 2014 22:51

  sevda s, evet büyüdü , büyüyorlar ya biz :(((

  Ayla, çok haklısın çok teşekkürler, sevgiler...

  Baharcımmmm, evet ya beceriksizlik bu bizimkisi, yufff bize :(

 • Zeugma diyor:
  30 Nisan 2014 04:57

  Birkaç gün önce gelip gezinmiştim buralarda.
  İn cin top oynuyordu.

  Paslandırdın blogu sen, evet..
  Oysa yazsan arada, ileride ne güzel olacak okumak.
  Demir'e geçmiş olsun.
  Bu sayfalarda diğer düğünlerini de görürüz inşallah o güzel çocucuklarının :)

  Her şey çok güzelmiş.
  Kraliyet ailesi gibi görüyorsunuz fotolarda maşallah :)
  Sevgiler gönderdim...

 • Aysun ercan karakaş diyor:
  1 Mayıs 2014 00:21

  Zeugmacım, ilahi güldürdün beni, allahta seni güldürsün, karakaşlar hanedanının varisinin pipisi kesiliyor, boru değil :)))) valla özlemişim buraları bi yazasım var bu ara bakalım nne kadar götürür beni :)) kendine çokkkk iyi bakkk seviyorum seni...

Yorum Gönder

Datttlu Yorumlar